Craiova lui Reghecampf, salvată de portar! Cum s-a încheiat meciul oltenilor cu Gaz Metan

Sambata, 21 August 2021, ora 22:00
3391 citiri
Universitatea Craiova - Gaz Metan Mediaş, scor 1-0 FOTO Facebook

Formaţia Universitatea Craiova a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Gaz Metan Mediaş, într-un meci din etapa a şasea a Ligii 1.

Golul a fost marcat de Baiaram, în minutul 55.

În minutul 69, un gol al oaspeţilor a fost anulat pentru ofsaid.

În minutul 79, Pigliacelli a apărat un penalti executat de Chamed. Lovitura a fost acordată pentru un fault în careu.

De la oaspeţi, Izata a fost eliminat în minutul 88, pentru un fault dur la Mateiu.

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu, Găman, Screciu (Căpăţână ’84), Bancu – Nistor (Constantin ’76), Fedele (Koljic ’65), Vînă (Baiaram ’46) – Gustavo, Markovic (Mateiu ’65), Cîmpanu. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.

Gaz Metan Mediaş: Vâlceanu – De Moura (Chamed ’71), Yuri, Matricardi, Velisar (Trif ’73) – Izata, I. Filip, Iancu (Horşia ’84) – Grădinaru, Irobiso (Sarr ’73), Deaconu (Morar ’71). Antrenor: Mihai Teja.

Cartonaşe galbene: Bancu ‘6, Fedele ’60, Markovic ’62, Baiaram ‘83 / Velisar ‘7, Iancu ’33, Izata ’67, Chamed ’75

Cartonaş roşu: Izata ‘88

Arbitri: Iulian Dima - Andrei Constantinescu, Alexandru Vişan - Andrei Chivulete

Observatori: Eduard Dumitrescu, Viorel Anghelinei

E gata! Dan Petrescu a semnat pe trei ani cu o echipă de tradiție din România
Disputat de CFR Cluj, Rapid și Universitatea Craiova, Dan Petrescu a ales echipa pe care o va antrena din sezonul viitor. Astfel, Dan Petrescu va sta din noua pe banca echipei CFR Cluj. Va fi...
Rezultatul cu care Universitatea Craiova și-a ”dinamitat” șansele la titlu. Gică Hagi a dat lovitura în Bănie
Universitatea Craiova a fost învinsă de Farul Constanţa cu 2-1 (2-1), vineri seara, în Bănie, într-un meci din etapa a patra a fazei play-off a Superligii de fotbal. Universitatea,...