Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Bonetti: Ce motiv am sa-mi dau demisia?

Vineri, 21 August 2009, ora 07:11
1455 citiri

Antrenorul lui Dinamo, Dario Bonetti, a anuntat, dupa meciul cu Slovan Liberec, ca nu intentioneaza sa-si dea demisia deoarece nu are niciun motiv pentru a face acest lucru.

"Eu ce motiv am sa imi dau demisia? In prima repriza, echipa mea a fost foarte nervoasa, in a doua ne-am mai revenit si ne-am creat ceva ocazii, insa la un asemenea nivel, nu poti face asemenea greseli in aparare. Au fost probleme de concentrare, stiam ca Slovan e bine organizata, dar nu am marcat si de aici au aparut acele greseli. Am facut cadou cele doua goluri", a spus Bonetti dupa terminarea meciului.

Intrebat daca Dinamo mai are sanse la calificare, Bonetti a uimit pe toata lumea cu raspunsul sau, spunand ca mai sunt sperante!

"Mai sunt sperante, vom juca, nu avem ce sa facem", a mai spus Bonetti.

Referitor la incidentele create de fani, Bonetti a declarat: "Nu ma asteptam la o asa reactie a fanilor. Speram sa fie o seara frumoasa atat pentru noi, cat si pentru suporteri, din pacate s-a stricat totul."

Intalnirea dintre Dinamo si Slovan Liberec a fost incheiata de arbitru in minutul 88, la scorul de 2-0 pentru cehi, dupa ce suporterii "cainilor" au patruns pe gazon.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...