Borcea: I-am prins "dezbracati" pe cei de la Steaua

Luni, 31 August 2009, ora 19:15
1029 citiri

Presedintele executiv al lui Dinamo, Cristi Borcea, marturiseste ca le-a spus fotbalistilor lui Bonetti inainte de derbiul din Ghencea ca Steaua este o echipa "dezbracata", cu multi jucatori ce nu pot fi folositi si ca o asemenea ocazie nu se va mai ivi curand.

"Le-am zis fotbalistilor ca nu-i vom mai prinde prea curand pe cei de la Steaua atat de dezbracati, cu multi accidetanti si cu Stancu suspendat. Daca nu era Stancu suspendat, stateam si noi mai la cutie, ca aveam doi adversari rapizi, foarte buni, el si Surdu.

Daca terenul ar fi fost mai bun, cred ca am fi invins si mai clar. Toti ne cantau prohodul, ca ne desfiintam, dar am spus ca nu pot sa las Dinamo la greu. Dupa meci am simtit o bucurie imensa. Bucurii precum am simtit joi si duminica n-am mai simtit de mult.

S-a vazut din primul minut pana in ultimul minut ca Dinamo a fost o echipa mult mai matura si mai valoroasa, chiar daca jucatorii nostri erau foarte obositi", a spus Borcea la Digisport.

Dinamo a reusit sa castige intalnirea cu Steaua, scor 1-0, prin golul reusit de Gabi Tamas in prima repriza a meciului disputat pe stadionul Ghencea.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...