Cicâldău, gol fabulos pentru Galatasaray în derby-ul din Turcia! Iubita fotbalistului a văzut meciul cu noul prieten VIDEO

Luni, 25 Octombrie 2021, ora 21:57
8909 citiri
Gol Cicâldău. Foto: captură video / Twitter

Românii fac legea la Galatasaray. Cicâldău a marcat unicul gol al echipei sale în derb-yl cu Besiktas.

Fostul jucător al Universității Craiova a început titular meciul din Turcia și a înscris un gol superb în prima repriza.

Reușita lui Cicâldău nu a fost de ajuns pentru Galatasaray, care a pierdut partida cu Besiktas, 1-2, în deplasare.

Olimpiu Moruțan, celălalt român de la echipa turcă, a fost și el titular, dar a fost schimbat în minutul 64.

Oaspeții au ratat și un penalty în minutul 80.

Devenită medic, iubita lui Cicâldău a văzut meciul de acasă împreună cu prietenul familiei, un motan.

Motanul lui Cicâldău și al iubitei sale. Foto: Instagram / bianca3maria

Besiktas - Galatasaray s-a terminat 2-1 și echipa românilor este pe 8 în clasament, la 7 puncte de primul loc.

Ianis Hagi, tot mai aproape de noua echipă. Este unul din granzii Turciei
Ianis Hagi nu a reușit să se adapteze la echipele din Vestul Europei, Glasgow Rangers sau Alaves, astfel că este foarte aproape de un transfer la o nouă echipă. Mijlocașul român a evoluat...
Atacantul român e dorit de germani și turci! "Cei de la Beșiktaș sunt înnebuniți, nemții au făcut ofertă"
Marisu Șumudică, fostul antrenor al lui Gaziantep, a vorbit de interesul pe care mai multe cluburi cunoscute pe plan european îl au pentru un atacant de valoare din România. Șumudică a...