Cicâldău, gol fabulos pentru Galatasaray în derby-ul din Turcia! Iubita fotbalistului a văzut meciul cu noul prieten VIDEO

Luni, 25 Octombrie 2021, ora 21:57
8495 citiri

Românii fac legea la Galatasaray. Cicâldău a marcat unicul gol al echipei sale în derb-yl cu Besiktas.

Fostul jucător al Universității Craiova a început titular meciul din Turcia și a înscris un gol superb în prima repriza.

Reușita lui Cicâldău nu a fost de ajuns pentru Galatasaray, care a pierdut partida cu Besiktas, 1-2, în deplasare.

Olimpiu Moruțan, celălalt român de la echipa turcă, a fost și el titular, dar a fost schimbat în minutul 64.

Oaspeții au ratat și un penalty în minutul 80.

Devenită medic, iubita lui Cicâldău a văzut meciul de acasă împreună cu prietenul familiei, un motan.

Motanul lui Cicâldău și al iubitei sale. Foto: Instagram / bianca3maria

Besiktas - Galatasaray s-a terminat 2-1 și echipa românilor este pe 8 în clasament, la 7 puncte de primul loc.

Formaţia Yeni Malatyaspor, antrenată de Marius Şumudică, a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Galatasaray, într-un meci din etapa a XIV-a a campionatului Turciei. La...
Un suporter al lui Fenerbahce a murit de inimă în timpul derby-ului Turciei, cu Galatasaray
Un suporter al echipei turce de fotbal Fenerbahçe a murit duminică, suferind un atac de cord, după golul victoriei marcat în timpul prelungirilor în derbiul de la Istanbul împotriva...