Mihai Stoica: Dinamo nu are nicio sansa la UEFA!

Luni, 24 August 2009, ora 20:11
1245 citiri

Managerul Unirii Urziceni, Mihai Stoica, crede ca Dinamo va fi sanctionata dur pentru evenimentele de la partida cu Slovan Liberec, scor 0-2.

"La meciul cu Shelbourne n-am avut nicio sansa. A intrat unul pe teren cu 15 minute de final, la scorul de 3-0 si au zis de cei de la Shelbourne ca nu s-a putut concentra pentru ca a fost injurat. Raportul observatorului a fost favorabil, scria ca n-a fost nimic.

Dar oficialii de la Shelbourne venisera la sedinta tehnica in pantaloni scurti si au spus ca baiatul a fost insultat. L-au intrebat pe Claude Colombo cati au injurat si a spus '4000', dar fusesera 5000 de oameni! A fost incredibil! O sa fie greu pentru Dinamo, soarta lor s-a scris sambata seara!", a spus Mihai Stoica la GSPTV.

In prima mansa a play-off-ului pentru calificarea in grupele Europa League, Dinamo a pierdut acasa, scor 0-2, cu Slovan Liberec.

Insa, foarte probabil, scorul nu va ramane acesta, "cainii" urmand sa piarda meciul la masa verde, cu 3-0, dupa ce fanii "ros-albilor" au patruns pe suprafata de joc si arbitrul a fluierat finalul cu 3 minute inainte de atingerea celor 90 de minute.

Dinamo isi va afla sentinta marti, iar mansa retur dintre cele doua formatii va avea loc joi.

Președintele României: Relevanța NATO este cu atât mai mare în contextul extrem de complex pe care îl traversăm
Klaus Iohannis, președintele României a transmis, vineri, 29 martie, la 20 de ani de la aderarea României la NATO, că România va rămâne profund implicată în procesul de adaptare...
Moartea unui om politic - pomenirea și lecțiile acesteia. Partea I: de ce trebuie să (ne) criticăm liderii?
Acum la mine e noapte târziu, dar calendaristic ziua de 27 martie a început deja. Când domniile voastre (sau majoritatea) veți citi acest articol (în două părți), peste cea de-a 29-a zi a...