CS Otopeni - Gloria Buzau 2-0

Sambata, 02 Mai 2009, ora 19:05
348 citiri

CS Otopeni a reusit prima victorie dupa o pauza de 16 etape, invingand 'lanterna rosie' Gloria Buzau, scor 2-0.

Partida de la Otopeni nu anunta nimic interesant, cele doua formatii fiind ca si retrogradate in Liga a II-a, avand cate 16, respectiv 9 puncte din 27 de partide.

Condusi doar de perspectiva indeplinirii baremului, jucatorii lui Liviu Ciobotariu au fortat inca din startul partidei si au reusit sa marcheze de doua ori prin Ganea, in minutele 19, respectiv 36.

Repriza secunda nu a produs nici o schimbare pe tabela de marcaj, CS Otopeni inregistrand la capatul celor 90 de minute prima victorie de campionat dupa 16 etape de 'seceta'.

Elevii pregatiti de Ciobotariu pastreaza sanse la indeplinirea baremului, acumuland 19 puncte pana in prezent. De partea cealalta, buzoienii raman cu doar 9 puncte acumulate in 28 de partide.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...