CSM Ramnicu Valcea nu a fost dezavantajata de arbitri

Luni, 17 Noiembrie 2008, ora 17:28
610 citiri

CSM a pierdut duminica derbiul etapei cu numarul 15 a Seriei B2, fotbalisti valceni acuzand arbitrajul in cele doua faze decisive.

In minutul 10, Popa a fost eliminat iar in minutul 90, arbitrul Lucian Dan le-a refuzat valcenilor un penalty.

Dupa ce a analizat cele doua faze, directorul general al CSM-ului, Florin Verigeanu a recunoscut ca echipa sa nu a fost dezavantajata de arbitraj.

"Lucian Dan a arbitrat foarte corect. Cartonasul rosu pentru Popa a fost corect, el a facut un gest necugetat si ne-a lasat in inferioritate, sunt convins ca in efectiv complet am fi castigat. Nici la faza lui Caju din final nu a fost penalty, pentru ca a aparatorul muresean a lovit mingea. In fine, nu ma gandeam ca pierdem nici in 10 oameni, dar a venit acea greseala de marcaj la corner" a declarat Florin Verigeanu.

Partida dintre AS FCM Targu Mures si CSM Ramnicu Valcea s-a disputat duminca si s-a terminat cu victoria gazdelor, scor 1-0.

CSM a amânat decizia privind suspendarea judecătoarei din dosarul accidentului de la 2 Mai. Următorul termen în cazul Vlad Pascu ar putea fi ultimul
Consiliul Superior al Magistraturii a amânat miercuri, 17 aprilie, decizia în cazul judecătoarei din dosarul accidentului de la 2 Mai. Inspecţia Judiciară solicitase suspendarea acesteia...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...