Iasul a invins fara probleme Ceahlaul lui Gheorghe Stefan

Sambata, 26 Septembrie 2009, ora 20:18
523 citiri
Miclea, autorul primului gol

Politehnica Iasi a reusit sa se impuna in "derbiul Moldovei", trecand la pas de Ceahlaul Piatra Neamt, scor 2-0.

Elevii lui Grigoras nu au intampinat mari probleme, dominand in multe momente partida.

Miclea a deschis scorul in minutul 13, dupa o greseala a goal-keeperului Rohetki. Nemtenii mai primesc o lovitura la finalul primului sfert de ora, unul din cei mai buni jucatori, Gafita, parasind terenul accidentat.

Ca si cum nu ar fi fost suficient, Ceahlaul ramane in 10 oameni din minutul 70, atunci cand Badescu este eliminat de "centralul" Robert Dumitru.

Iesenii au mai marcat un gol in final, sutul-centrare trimis de Bersnjak poposind in plasa portii lui Rohetki.

Scor final, Poli Iasi - Ceahlaul Piatra Neamt 2-0.

Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...