Fotbalul botosanean este in doliu dupa ce fosta glorie a CS Botosani, Ioan Bordeanu s-a stins din viata la doar 55 de ani.

Ioan Bordeanu a fost internat miercuri cu o puternica hemoragie interna dar medicii Spitalului Judetena nu au reusit sa-i salveze viata.

Cunoscut si sub numele de 'Pripon', Bordeanu a fost cel mai apreciat fotbalist al echipei CS Botosani, pentru care a evoluat intre 1975 si 1990. Devotamentul sau pentru echipa l-au facut sa respinga oferte de la cluburi cu traditie din Romania ca Otelul Galati, FCM Bacau sau Chindia Targoviste.

Consilierul local Romulus Eram a declarat ca va vorbi cu executivul primariei si le va propune ca stadionul din Botosani sa fie denumit 'Ioan Bordeanu'.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...