Liga I: Poli Timisoara - Gloria Buzau 4-1

Sambata, 04 Aprilie 2009, ora 15:48
849 citiri

Politehnica Timisoara a invins lanterna rosie, Gloria Buzau, cu scorul de 3-1, intr-o partida contand pentru etapa a 22-a a Ligii I.

Banatenii au inceput in forta partida, reusind sa deschida scorul inca din debutul meciului, prin golul lui Gigel Bucur din minutul 9. Florin Maxim a majorat scorul in minutul 40, dar buzoienii au reusit sa reduca din handicap in prelungirile primei reprize, gratie reusitei lui Stefan Vigariu.

Prima parte a reprizei secunde a oferit un joc plictisitor, cele doua formatii asteptand greseala adversarului. Fara a forta, timisorenii au reusit sa aduca linistea in tribune in minutul 63, cand Gigel Bucur a readus avantajul de doua goluri pe tabela. Gloria renunta la lupta si formatia condusa de Gabi Balint marcheaza cel de-al patrulea gol in minutul 85, prin Arman Karamyan.

Victoria obtinuta de banateni ii mentine in lupta pentru titlu, acumuland 40 de puncte, cu trei mai putin decat liderul Dinamo, care va infrunta pe Rapid, sambata de la ora 21:00.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...