Mihai Stoica: Dinamo nu are nicio sansa la UEFA!

Luni, 24 August 2009, ora 20:11
1245 citiri

Managerul Unirii Urziceni, Mihai Stoica, crede ca Dinamo va fi sanctionata dur pentru evenimentele de la partida cu Slovan Liberec, scor 0-2.

"La meciul cu Shelbourne n-am avut nicio sansa. A intrat unul pe teren cu 15 minute de final, la scorul de 3-0 si au zis de cei de la Shelbourne ca nu s-a putut concentra pentru ca a fost injurat. Raportul observatorului a fost favorabil, scria ca n-a fost nimic.

Dar oficialii de la Shelbourne venisera la sedinta tehnica in pantaloni scurti si au spus ca baiatul a fost insultat. L-au intrebat pe Claude Colombo cati au injurat si a spus '4000', dar fusesera 5000 de oameni! A fost incredibil! O sa fie greu pentru Dinamo, soarta lor s-a scris sambata seara!", a spus Mihai Stoica la GSPTV.

In prima mansa a play-off-ului pentru calificarea in grupele Europa League, Dinamo a pierdut acasa, scor 0-2, cu Slovan Liberec.

Insa, foarte probabil, scorul nu va ramane acesta, "cainii" urmand sa piarda meciul la masa verde, cu 3-0, dupa ce fanii "ros-albilor" au patruns pe suprafata de joc si arbitrul a fluierat finalul cu 3 minute inainte de atingerea celor 90 de minute.

Dinamo isi va afla sentinta marti, iar mansa retur dintre cele doua formatii va avea loc joi.

Pe cine sună Meme Stoica primul dacă FCSB câștigă titlul. Ce zice el, aia facem!
FCSB este aproape de a câștiga titlul după mulți ani iar mai mulți jucători din echipă sunt în vizorul selecționerului Edi Iordănescu pentru Campionatul European din Germania....
Iohannis merge la Bruxelles. Subiectele fierbinți aflate pe agenda reuniunii liderilor europeni
Preşedintele Klaus Iohannis va participa miercuri şi joi, 17-18 aprilie, la reuniunea extraordinară a Consiliului European care va avea loc la Bruxelles. Şeful statului va participa, de...