Muresan: Am dominat repriza secunda, meritam un egal

Joi, 01 Octombrie 2009, ora 22:42

Presedintele formatiei CFR Cluj, Iuliu Muresan, crede ca "feroviarii" ar fi meritat un egal in partida cu PSV Eindhoven, pierduta cu 0-1.

"Daca prima repriza le-a apartinut olandezilor, in a doua partea am dominat noi. Pacat ca nu am scos macar un egal. Dupa meci m-am dus in vestiar si i-am felicitat pe baieti pentru felul cum s-au daruit. A fost un meci frumos.

Nu am vazut foarte bine faza din final, dar cred ca se putea da penalty la Culio. Cel putin 50 la suta erau circumstante, arbitrul ar fi fost acoperit de regulament. Toate echipele din grupa au sanse la calificare, s-au disputat de abia doua meciuri", a spus Iuliu Muresan la GSPTV.

CFR Cluj a fost invinsa de gruparea olandeza PSV Eindhoven, scor 0-1, in etapa a doua a grupelor Europa League.