Rada: Mi-aduc aminte cu placere cand am batut Otelul cu 7-0

Vineri, 20 Martie 2009, ora 15:31
491 citiri

Antrenorul Rapidului, Marian Rada, spera ca echipa sa castige partida cu Otelul Galati, dar se asteapta la un meci greu in Giulesti.

"Mereu am avut meciuri grele cu Otelul, meciuri de referinta. De unele mi-aduc aminte cu placere, de altele nu. A fost acea victorie cu 7-0 a noastra, la Galati, dar mi-aduc aminte si cand am condus cu 3-0 la pauza si ne-au egalat in repriza a doua. Imi mai aduc aminte de un meci, in 1997, un esec cu 3-4 pe Giulesti. Au fost meciuri grele, dar spectaculoase si disputate, asa va fi si acum", a declarat Rada la conferinta de presa.

Partida Rapid-Otelul Galati se va disputa sambata, cu incepere de la ora 20:30.

Anunțul făcut de primarul din Galați, alături de Dorinel Munteanu: ”Se va ridica la suma de 100 de milioane de euro”
Primarul oraşului Galaţi, Ionuţ Pecheanu, a anunţat, luni, într-o conferinţă de presă, începerea studiului de fezabilitatea în vederea construirii unui stadion de 25-30.000 de locuri, pe...
Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc, pe cuvântul meu, în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...