Romania U19 debuteaza cu o victorie in preliminariile CE 2009

Marti, 19 Mai 2009, ora 11:36
831 citiri

Selectionata U19 a Romaniei a castigat prima partida din cadrul preliminariile CE din 2009 in fata echipei similare a Letoniei, scor 2-0.

Golurile partidei au fost marcate in repriza secunda reusitele lui Rapa, in minutul 52, si Alibec, in minutul 60, aducand victoria pentru reprezentativa Romaniei.

In cealalta partida a grupei, Norvegia s-a impus in fata Frantei, scor 2-1.

4.Letonia 0p (0-2)

La turneul final al CE 2009, organizat in Ucraina, in perioada 21 iulie - 2 august, se califica castigatoarele celor 7 grupe ale Turneului de Elita.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...