Dinamo, a șasea înfrângere consecutivă în Liga 1! "Câinii roșii " au marcat primul gol după 5 etape

Duminica, 19 Septembrie 2021, ora 21:07
3079 citiri

Formaţia Dinamo a fost învinsă, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, într-un meci din etapa a noua a Ligii 1, marcat de o întrerupere de aproape un sfert de oră din cauza nocturnei

Jocul a fost întrerupt în minutul 36, după ce nocturna s-a stins brusc. Problema s-a remediat rapid şi partida s-a reluat după 13 minute.

Au marcat Ongenda ’13 şi Kage ’19 (penalti) pentru oaspeţi, respectiv Torje ’85 (penalti).

Dinamo: Iliev – Creţu, Ehmann, Grigore, Radu – Itu, Răuţă, Torje – Moldoveanu (Ţîră ’75), Ivanovski, Bani. Antrenor: Sorin Colceag.

FC Botoşani: Pap – Braun, Racoviţean, Şeroni, Ţigănaşu – Tîrcoveanu (Florescu ’52), Edjouma, Ongenda (Fili ’81) – Santos (Tchakonte ’41), Roman (Sila ’81), Kage. Antrenor: Marius Croitoru.

Cartonaşe galbene: Răuţă ’42, Ţîră ‘90+3 / Edjouma ’46, Şeroni ’48, Florescu ‘67

Arbitri: Ovidiu Haţegan – Radu Adrian Ghinguleac, Daniel Mitruţi – Marian Barbu

Observator: Liviu Ciubotariu

Copilul dispărut din Botoșani a fost găsit în viață: ”Cred că s-a adăpostit pe sub copaci” VIDEO
Băieţelul de doi ani din judeţul Botoşani care era căutat de peste 200 de persoane după ce a fost dat dispărut în urmă cu o zi a fost găsit în viaţă, la circa trei kilometri de locul...
Cine sunt polițiștii care l-au găsit pe Ayan, copilul de 2 ani dispărut din Botoșani: ”Manu, Laur şi Ionuţ sunt eroii zilei!”
Băieţelul de doi ani din judeţul Botoşani care era căutat de peste 200 de persoane după ce a fost dat dispărut duminică, 18 martie, fost găsit în viaţă, luni, la circa trei kilometri de...
#Dinamo Bucuresti, #Dinamo Liga 1 rezultat, #Dinamo Liga 1 meciuri rezultate, #Botosani , #Dinamo