Dinamo, a șasea înfrângere consecutivă în Liga 1! "Câinii roșii " au marcat primul gol după 5 etape

Duminica, 19 Septembrie 2021, ora 21:07
2753 citiri

Formaţia Dinamo a fost învinsă, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, într-un meci din etapa a noua a Ligii 1, marcat de o întrerupere de aproape un sfert de oră din cauza nocturnei

Jocul a fost întrerupt în minutul 36, după ce nocturna s-a stins brusc. Problema s-a remediat rapid şi partida s-a reluat după 13 minute.

Au marcat Ongenda ’13 şi Kage ’19 (penalti) pentru oaspeţi, respectiv Torje ’85 (penalti).

Dinamo: Iliev – Creţu, Ehmann, Grigore, Radu – Itu, Răuţă, Torje – Moldoveanu (Ţîră ’75), Ivanovski, Bani. Antrenor: Sorin Colceag.

FC Botoşani: Pap – Braun, Racoviţean, Şeroni, Ţigănaşu – Tîrcoveanu (Florescu ’52), Edjouma, Ongenda (Fili ’81) – Santos (Tchakonte ’41), Roman (Sila ’81), Kage. Antrenor: Marius Croitoru.

Cartonaşe galbene: Răuţă ’42, Ţîră ‘90+3 / Edjouma ’46, Şeroni ’48, Florescu ‘67

Arbitri: Ovidiu Haţegan – Radu Adrian Ghinguleac, Daniel Mitruţi – Marian Barbu

Observator: Liviu Ciubotariu

Doi tineri de 23 și 19 ani sunt cercetați de polițiști după ce au furat, pe 16 octombrie, mai mulți stâlpi de susținere a rețelei de telecomunicație. Cei doi bărbați din comuna...
Accident grav în Botoșani. Trei tineri au murit după ce s-au răsturnat cu mașina într-un lan de porumb
Trei tineri, cu vârste de 21, 22 şi 24 de ani, şi-au pierdut viaţa, în noaptea de duminică spre luni, în urma unui accident rutier produs pe raza comunei Ripiceni, a anunţat purtătorul de...
Sursa: NEWS.RO