Adrian Mutu, prima victorie pentru FC U Craiova în Liga 1 chiar în fața lui Dinamo. La pauză au fost incidente între suporteri

Luni, 26 Iulie 2021, ora 23:31
3440 citiri
Hugo Viera. Foto: Facebook / Fotbal Club Universitatea 1948

Formaţia FC U Craiova a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Dinamo, în ultimul meci al etapei a II-a a Ligii I.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Hugo Vieira, cu capul, în minutul 65.

FC U Craiova: Mogoşanu - R. Negru, Diallo, Kovacic, Huyghebaert - Vl. Achim (Raicea '88), Albu, Asamoah - Baeten, Bălan (Hugo Vieira '58), Bauza (Răducanu '77). Antrenor: Adrian Mutu

Dinamo: Eşanu - Sorescu, Răuţă, Giafer, Diniţă (Ţone '65) - G. Creţu, Filip, A. Radu - Mihaiu (Neicuţescu '35), R. Moldovan, A. Florescu (Bani '35). Antrenor: Dario Bonetti

Cartonaşe galbene: Huyghebaert '69 / Creţu '42, Radu '72, Filip '76, Eşanu '90

Meciul a fost arbitrat de Iulian Călin, ajutat de asistenţii Ciprian Danşa şi Romică Bîrdeş, precum şi de rezerva Bogdan Dumitrache.

Observatori de arbitri a fost Nicolae Grigorescu, iar observator de joc, Dan Potocianu.

La pauza meciului au avut loc incidente între cele două galerii, fiind nevoie de intervenţia forţelor de ordine.

EXCLUSIV. Fostul scouter al lui Dinamo dă cărțile pe față! Cum poate evita Dinamo retrogradarea
Octavian Marin, impresar FIFA și fost scouter al lui Dinamo în urmă cu câțiva ani, crede că alb-roșii se pot salva de la retrogradare. Marin a vorbit despre lotul de jucători și crede...
Doliu la Universitatea Craiova. A murit portarul ”Campioanei Unei Mari Iubiri”
Fostul portar Florin Oprea, care a fost titular între buturile echipei de fotbal Universitatea Craiova în sezonul 1973-1974, în care alb-albaştrii au cucerit primul lor titlu din palmares, a...
#Dinamo Bucuresti, #Universitatea Craiova, #Craiova rezultate Liga 1, #liga 1 , #Dinamo