Ion Tiriac FOTO Twitter

Dinamo este in continuare in ape tulburi, situatia de la clubul din Stefan cel Mare fiind departe de a fi lamurita.

Cu suporterii care continua sa pompeze bani pentru a tine clubul pe linia de plutire si un proprietar spaniol fantomatic, Dinamo este "in ceata" in ceea ce priveste sezonul viitor.

Constantin Budescu, petrecere cu lautari dupa amicalul Romaniei

Fostul mare atacant Florin Raducioiu e de parere ca legendele clubului cu influenta ar putea sapu na umarul pentru un proiect comun.

"Dinamo este sufletul meu. Lucrurile s-au complicat din multe puncte de vedere acolo. S-a vandut clubul. Este peste puterile mele in momentul de fata sa inteleg care este situatia de fapt. Vreau ca Dinamo sa se intoarca la nivelul pe care ni-l dorim cu totii.

Mi-ar fi placut foarte mult ca Mircea Lucescu, Andone, Ionut Lupescu sa se implice la Dinamo. Nu vad o solutie externa, oameni care nu au nimic in comun cu fotbalul, cu Dinamo. Nu vreau sa fiu polemic, dar asta e realitatea.

Mie mi-ar fi placut enorm sa vina domnul Tiriac, este un mare om de afaceri, un iubitor de sport si imi pare rau ca nu s-a implicat. Ar fi fost o solutie extraordinara!", a declarat Raducioiu la Telekom Sport.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...
#Tiriac, #Raducioiu, #Dinamo, #Florin Raducioiu, #ionut lupescu, #tiriac la dinamo, #program DDB , #Dinamo