Torje: „E cea mai grea înfrângere din cariera mea. Este ultima dată când Dinamo va fi văzută aşa, de acum toţi vor muri pe teren din minutul 1”

Duminica, 12 Septembrie 2021, ora 23:31
2919 citiri
Gabi Torje, după infrângerea cu FCSB FOTO Facebook/ Gabriel Torje

Mijlocaşul Gabriel Torje a declarat, duminică seară, că eşecul înregistrat de Dinamo cu FCSB, scor 0-6, este cel mai greu din cariera sa.

"Este o înfrângere usturătoare. ce mai e de zis? E cea mai grea înfrângere din cariera mea. Trebuie să strângem rândurile, ne pare rău de suporteri, mai mult dacă zic aş fi ridicol. La pauză am schimbat puţin sistemul, nu mai aveam nimic de pierdut, dar fazele fixe ne-au fost fatale. E dezamăgitor, umilitor, îmi pare rău că mi-am început această nouă înfrângere. Atât timp cât voi fi eu aici, este ultima dată când Dinamo va fi văzută aşa, în 12 septembrie, de acum toţi vor muri pe teren din minutul 1 până în minutul 95. Este ruşinos ce s-a întâmplat azi. Nu am văzut faza eliminării lui Filip, acum nu mai putem face nimic. Dinamo nu va retrograda, va lupta la play-off", a declarat Torje la televiziunile care transmit Liga I.

Formaţia FCSB a învins, duminică seară, pe Arena Naţională, cu scorul de 6-0 (4-0), echipa Dinamo, într-un meci din etapa a opta a Ligii 1.

Golurile au fost marcate de Keşeru ’26, Octavian Popescu ’42, Vinicius ‘45+2, Cordea ‘45+7, V. Gheorghe ’55 şi Grigore ’67 (autogol).

În minutul 37, de la Dinamo a fost eliminat Steliano Filip pentru o intervenţie la Valentin Gheorghe.

Ciprian Marica este uimit de transferul vedetei FCSB: Nu pot să cred
Întrebat despre transferul extremei FCSB la prima clasată în Qatar, Ciprian Marica, acționar minoritar la Farul Constanța este surprins de acest transfer în ciuda salariului mare pe care îl...
Pe cine sună Meme Stoica primul dacă FCSB câștigă titlul. Ce zice el, aia facem!
FCSB este aproape de a câștiga titlul după mulți ani iar mai mulți jucători din echipă sunt în vizorul selecționerului Edi Iordănescu pentru Campionatul European din Germania....