Egal spectaculos intre Chindia si FC Arges. Gazdele, gol anulat in ultimul minut

Sambata, 19 Decembrie 2020, ora 17:20
2327 citiri

Formatia Chindia Targoviste a remizat, sambata, la Giurgiu, scor 2-2, cu echipa FC Arges, intr-un meci din etapa a XV-a a Ligii I.

Au marcat Deslandes '35 (autogol) si Dulca '40 pentru gazde, respectiv Serban '34 (penalti) si Grecu '72 pentru oaspeti.

In minutul 90+2, un gol al Chindiei a fost anulat pentru ofsaid.

Chindia Targoviste: Aioani - Martac (Yameogo '78), Pitian, Bourama, Capusa - Negut, Iacob, Dulca, Dumitrascu - Popa (Dinu '88), Florea (Berisha '60).

FC Arges: Greab - Matei, Leca (Turda '46), Deslandes (Serbanica '60), Musat - Draghici (Blejdea '46), Serban (Palic '90+4), Grecu, Meza Colli - Malele, Ndiaye.

Cartonase galbene: Capusa '57, Dulca '88 / Meza Colli '30, Musat '65

Arbitri: Kovacs Szabolcs - Vasile Marinescu, Marius Bobe - Iulian Dima

Observator: Marian Salomir

Ce perfomanta pentru echipa lui Hagi. FC Viitorul ajunge la 300 de meciuri in Liga 1

Nicușor Dan, la depunerea candidaturii pentru Capitală: Va fi o luptă între oameni care doresc o justiție corectă și clanuri care sug de la bugetul statului
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, la depunerea candidaturii pentru Primăria Capitalei și a listei Drepte Unite pentru alegerile locale din Bucureşti că în această...
Prima reacție a lui Clotilde Armand după ce a fost trimisă în judecată: ”Ciolacu a schimbat 4 procurori până a găsit unul din provincie pe care l-a avansat să mă ancheteze”
Primărița Sectorului 1, Clotilde Armand, a reacționat joi, 25 aprilie, la câteva ore după ce a fost trimisă în judecată. Într-un mesaj postat pe Facebook, Clotilde Armand precizează...