Rooney a marcat un gol fabulos in Premier League

Joi, 30 Noiembrie 2017, ora 07:44
5017 citiri

Wayne Rooney a inscris un gol minunat pentru Everton in Premier League, atacantul fiind decisiv in victoria obtinuta de echipa sa in etapa cu numarul 14.

In minutul 66 al partidei, Everton a incercat un contraatac rapid, insa Joe Hart a iesit dintre buturi si a degajat din fata unui adversar.

Mingea a ajuns in gheata lui Rooney, care a sutat din prima, din propriul teren, si a marcat unul dintre cele mai frumoase goluri din cariera.

A fost cea de-a treia reusita a internationalului englez din duelul cu West Ham, de miercuri.

El a deschis scorul in minutul 18, timitand cu capul in plasa dupa un penalti aparat de Hart, pentru ca 10 minute mai tarziu sa trimta simplu intre buturi din interiorul careului.

Williams a "inchis tabela" in minutul 78, Everton impunadu-se cu 4-0 in fata celor de la West Ham.

In urma acestei victorii, formatia din Liverpool a ajuns la 15 puncte si a urcat pe locul 13 in Premier League.

Tottenham, meci de coșmar în deplasare. Ce a făcut internaționalul român Radu Drăgușin
Tottenham a suferit cea mai drastică înfrângere din acest sezon după o prestație catastrofală în meciul cu Newcastle United. Aflată în lupta pentru locul patru în Premier League,...
Alegeri 2024. Începe depunerea candidaturilor pentru alegerile locale din 9 iunie
Partidele politice, alianţele, organizaţiile cetăţenilor aparţinând minorităţilor naţionale şi candidaţii independenţi vor putea, începând de marţi până pe 30 aprilie, ora 23.59,...
#Rooney gol West Ham, #Rooney Everton West Ham, #Premier League rezultate , #etapa