VIDEO Fotbal de poveste in Liga 1. Poli Iasi a egalat la Sepsi in ultima secunda dupa un meci de pomina

Vineri, 05 Februarie 2021, ora 22:28
3132 citiri

Formatia Sepsi Sfantu Gheorghe a remizat, vineri seara, pe teren propriu, scor 3-3, cu echipa Poli Iasi, intr-un meci din etapa a XXII-a a Ligii I, in care adversarii au egalat la ultima faza a jocului.

Poli Iasi a deschis scorul prin Vega, in minutul 2. Pentru Sepsi au inscris apoi L. Fulop '17 (penalti), Safranko '19 si Golofca '42. In minutul 77, a marcat si Calcan, pentru oaspeti, iar scorul final a fost stabilit de Gaitan, in minutul 90+4.

Sepsi Sfantu Gheorghe: Fejer - Deligiannidis, Bouhenna, Ninaj, M. Stefanescu - Achahbar (Nouvier '71), Eder Gonzales, L. Fulop - Golofca (Dumiter '75), Safranko, Petrila (Tamas '46). Antrenor: Leo Grozavu.

Poli Iasi: Brinza - Onea, R. Popa, Mihalache, Busu - Moisa (Vanzo '1, Zajmovic '64), Gaitan, Passaglia - Popadiuc (Calcan '73), Vega, D. Flores (Baxevanos '65). Antrenor: Andrei Cristea.

Cartonase galbene: Safranko '62, Gonzalez '76, Stefanescu '89, Fejer '90+1 / Onea '16, Passaglia '25, Busu '87, Vega '89

Arbitri: George Catalin Gaman - Adrian Popescu, Ferencz Tunyogi - Viorel Nicusor Flueran

Observator: Laszlo Sajtos.

Dupa acest egal, Sepsi pastreaza sanse mari sa prinda play-off-ul.

Rezumatul partidei AICI

VIDEO Doamne, Dumnezeule, ce gol a dat Mitrita! De ziua lui Hagi, romanul a driblat toti adversarii din teren si a marcat uluitor

Cate puncte a luat un titular de la FCSB la examenul pentru permisul de conducere? Replica geniala a lui Cornel Dinu

EXCLUSIV Transfer in miez de noapte: Harut de la FC Botosani merge la FCSB

Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...