Torje inscrie in Spania si e comparat cu o legenda (Video)

Sambata, 10 Noiembrie 2012, ora 08:49
4478 citiri

Gabi Torje a marcat pentru Granada in victoria pe obtinuta in delasare la Betis Sevilla, scor 2-1, in etapa a 11-a din Primera Division.

Internationalul roman a dechis scorul in minutul 9, cu un sut bine plasat din 13 metri.

Torje a avut o evolutie foarte buna, iar unul dintre comentatorii spanioli l-a comparat in permanenta cu Lionel Messi. In schimb, celalalt comentator a afirmat ca seamana mai mult cu un alt jucator de la Barcelona, Alexis Sanchez.

Fostul dinamovist a fost scos de pe teren in minutul 68.

El a ajuns astfel la trei goluri si doua pase decisive de la transferul la Granada.

Ruben Castro a egalat pentru Betis in minutul 62, dar Mikel Rico a adus victoria oaspetilor in minutul 74.

Granada a urcat pe locul 14 in campionat dupa acest succes, insa mai poate cobori cateva pozitii, in functie de rezultatele din aceasta etapa.

Surpriza celui mai recent sondaj de opinie: Nicușor Dan pierde prima poziție în lupta pentru Primăria Capitalei
Candidatul PPUSL la Primăria Capitalei Cristian Popescu - Piedone este cotat cu 38% din voturi, Nicuşor Dan -cu 27%, iar candidatul PSD-PNL Cătălin Cîrstoiu, cu 23%, relevă datele unui Sondaj...
Mai mulți miniștri, în frunte cu Marcel Ciolacu, ajung în Qatar, pentru "investiții de 15 miliarde de euro"
Premierul Marcel Ciolacu şi şase miniştri se află, începând de marţi, în vizită de lucru în Qatar, dezvoltarea în România a unor proiecte de investiţii în valoare de 15 miliarde de...