Ziare.com

Vezi programul complet al editiei 2010/2011 a Ligii I

Joi, 01 Iulie 2010, ora 12:30

   

Vezi programul complet al editiei 2010/2011 a Ligii I
Joi, la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal a avut loc tragerea la sorti a programului editiei 2010/2011 al Ligii I.

Prima etapa a noului sezon va avea loc pe 24 iulie si va propune doua meciuri tari: Rapid - FC Vaslui si Universitatea Craiova - CFR Cluj.

Etapa a doua va aduce, de asemenea, doua meciuri importante: Steaua - Universitatea Craiova si Unirea Urziceni - Rapid.

Derbiurile bucurestene din turul campionatului vor avea loc in etapa 4 (Dinamo - Rapid), etapa 11 (Dinamo - Steaua) si etapa 14 (Rapid - Steaua).

Dar iata programul complet al sezonului 2010/2011 al Ligii I:

Etapa I

Rapid - FC Vaslui
FCM Targu Mures - FC Brasov
Universitatea Cluj - Steaua
Universitatea Craiova - CFR Cluj
FC Timisoara - Gloria Bistrita
Victoria Branesti - Gaz Metan Medias
Astra Ploiesti - Dinamo
Sportul Studentesc - Otelul Galati
International Curtea de Arges - Unirea Urziceni

Etapa a II-a

FC Vaslui - FCM Targu Mures
FC Brasov - Universitatea Cluj
Steaua - Universitatea Craiova
CFR Cluj - Victoria Branesti
Gloria Bistrita - Astra Ploiesti
Gaz Metan Medias - FC Timisoara
Dinamo - Sportul Studentesc
Otelul Galati - International Curtea de Arges
Unirea Urziceni - Rapid

Etapa a III-a

Rapid - Otelul Galati
FCM Targu Mures - Unirea Urziceni
Universitatea Cluj - FC Vaslui
FC Timisoara - CFR Cluj
Victoria Branesti - Universitatea Craiova
Astra Ploiesti - Gaz Metan Medias
Sportul Studentesc - Gloria Bistrita
International Curtea de Arges - Dinamo
FC Brasov - Steaua

Etapa a IV-a

Universitatea Craiova - FC Timisoara
FC Vaslui - FC Brasov
Steaua - Victoria Branesti
CFR Cluj - Astra Ploiesti
Gloria Bistrita - International Curtea de Arges
Gaz Metan Medias - Sportul Studentesc
Dinamo - Rapid
Otelul Galati - FCM Targu Mures
Unirea Urziceni - Universitatea Cluj

Etapa a V-a

Rapid - Gloria Bistrita
FCM Targu Mures - Dinamo
Universitatea Cluj - Otelul Galati
FC Timisoara - Victoria Branesti
Astra Ploiesti - Universitatea Craiova
Sportul Studentesc - CFR Cluj
International Curtea de Arges - Gaz Metan Medias
FC Vaslui - Steaua
FC Brasov - Unirea Urziceni

Etapa VI-a

Universitatea Craiova - Sportul Studentesc
Victoria Branesti - Astra Ploiesti
Steaua - FC Timisoara
CFR Cluj - International Curtea de Arges
Gloria Bistrita - FCM Targu Mures
Gaz Metan Medias - Rapid
Dinamo - Universitatea Cluj

Otelul Galati - FC Brasov
Unirea Urziceni - FC Vaslui

Etapa a VII-a

Rapid - CFR Cluj
FCM Targu Mures - Gaz Metan Medias
Universitatea Cluj - Gloria Bistrita
Astra Ploiesti - FC Timisoara
Sportul Studentesc - Victoria Branesti
International Curtea de Arges - Universitatea Craiova
FC Vaslui - Otelul Galati
FC Brasov - Dinamo
Unirea Urziceni - Steaua

Etapa a VIII-a

Universitatea Craiova - Rapid
FC Timisoara - Sportul Studentesc
Victoria Branesti - International Curtea de Arges
Steaua - Astra Ploiesti
CFR Cluj - FCM Targu Mures
Gloria Bistrita - FC Brasov
Gaz Metan Medias - Universitatea Cluj
Dinamo - FC Vaslui
Otelul Galati - Unirea Urziceni

Etapa a IX-a

Rapid - Victoria Branesti
FCM Targu Mures - Universitatea Craiova
Universitatea Cluj - CFR Cluj
Sportul Studentesc - Astra Ploiesti
International Curtea de Arges - FC Timisoara
FC Vaslui - Gloria Bistrita
FC Brasov - Gaz Metan Medias
Otelul Galati - Steaua
Unirea Urziceni - Dinamo

Etapa a X-a

Universitatea Craiova - Universitatea Cluj
FC Timisoara - Rapid
Victoria Branesti - FCM Targu Mures
Astra Ploiesti - International Curtea de Arges
Steaua - Sportul Studentesc
CFR Cluj - FC Brasov
Gloria Bistrita - Unirea Urziceni
Gaz Metan Medias - FC Vaslui
Dinamo - Otelul Galati

Etapa a XI-a

Rapid - Astra Ploiesti
FCM Targu Mures - FC Timisoara
Universitatea Cluj - Victoria Branesti
International Curtea de Arges - Sportul Studentesc
FC Vaslui - CFR Cluj
FC Brasov - Universitatea Craiova
Dinamo - Steaua
Otelul Galati - Gloria Bistrita
Unirea Urziceni - Gaz Metan Medias

Etapa a XII-a

Universitatea Craiova - FC Vaslui
FC Timisoara - Universitatea Cluj
Victoria Branesti - FC Brasov
Astra Ploiesti - FCM Targu Mures
Sportul Studentesc - Rapid
Steaua - International Curtea de Arges
CFR Cluj - Unirea Urziceni
Gloria Bistrita - Dinamo
Gaz Metan Medias - Otelul Galati

Etapa a XIII-a

Rapid - International Curtea de Arges
FCM Targu Mures - Sportul Studentesc
Universitatea Cluj - Astra Ploiesti
FC Vaslui - Victoria Branesti
FC Brasov - FC Timisoara
Gloria Bistrita - Steaua
Dinamo - Gaz Metan Medias
Otelul Galati - CFR Cluj
Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Etapa a XIV-a

Rapid - Steaua
Universitatea Craiova - Otelul Galati
FC Timisoara - FC Vaslui
Victoria Branesti - Unirea Urziceni
Astra Ploiesti - FC Brasov
Sportul Studentesc - Universitatea Cluj
International Curtea de Arges - FCM Targu Mures
CFR Cluj - Dinamo
Gaz Metan Medias - Gloria Bistrita

Etapa a XV-a

FCM Targu Mures - Rapid
Universitatea Cluj - International Curtea de Arges
FC Vaslui - Astra Ploiesti
FC Brasov - Sportul Studentesc
Steaua - Gaz Metan Medias
Gloria Bistrita - CFR Cluj
Dinamo - Universitatea Craiova
Otelul Galati - Victoria Branesti
Unirea Urziceni - FC Timisoara

Etapa a XVI-a

Rapid - Universitatea Cluj
FCM Targu Mures - Steaua
Universitatea Craiova - Gloria Bistrita
FC Timisoara - Otelul Galati
Victoria Branesti - Dinamo
Astra Ploiesti - Unirea Urziceni
Sportul Studentesc - FC Vaslui
International Curtea de Arges - FC Brasov
CFR Cluj - Gaz Metan Medias

Etapa a XVII-a

Universitatea Cluj - FCM Targu Mures
FC Vaslui - International Curtea de Arges
FC Brasov - Rapid
Steaua - CFR Cluj
Gloria Bistrita - Victoria Branesti
Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova
Dinamo - FC Timisoara
Otelul Galati - Astra Ploiesti
Unirea Urziceni - Sportul Studentesc

Tragerea la sorti a putut fi urmarita, in format LIVE text, pe site-ul Ziare.com.

Desfasurarea:

12.25 - FINALUL TRAGERII.

12:15 - Iata programul derbiurilor:

Etapa 4: Dinamo - Rapid
etapa 7: Rapid - CFR Cluj
Etapa 11: Dinamo - Steaua
Etapa 14: Rapid - Steaua
etapa 14: CFR Cluj - Dinamo
etapa 17: Steaua - CFR Cluj.

12:14 - Prima etapa: Rapid- Vaslui, Tg. Mures - Brasov, U Cluj-Steaua, Branesti-Gaz Metan, Craiova-CFR, Astra-Dinamo, Sportul-Otelul, Curtea de Arges-Urziceni, Timisoara-Gloria Bistrita

12:12 - Brasov - 11, Otelul - 17, Gaz Metan Medias - 15, Gloria Bistrita - 14, Curtea de Arges - 9, Universitatea Craiova - 4, Astra - 7.

12:10 - Unirea Urziceni - 18, Vaslui - 10, Timisoara - 5 sunt urmatoarele.

12:08 - Au urmat echipele din Bucuresti: Steaua - 12, Dinamo - 16 si Rapid - 1.

12:06 - Victoria Branesti - 6, Sportul Studentesc - 8, FCM Targu Mures - 2, Uniersitatea Cluj - 3

12:05 - Primele cluburi care se vor extrage sunt cele nou promovate.

12:01 - Alcatuirea tintarului programului Ligii 1 se face pe baza unei formule logaritmice. Sunt trei urne: A, B, C.

*Tragerea la sorti va incepe dupa ora 12:00.

INFO: Tragerea este efectuata de Mircea Cezar Ionescu, seful departamentului de competitii al LPF.

Sezonul 2010/2011 al Ligii I va incepe pe 24 iulie.

I.G.

Sursa: Ziare.com

Articol citit de 5442 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
1 comentariu
Ordoneaza comentariile:Standard |Calitate |Numar Voturi |Recente

circ

Timisoara mai e in Liga I ? Inca nu a dat faliment? Mai are bani um.fla.tul? Iar incepe circul.

 

Platforma pentru solutionarea online a litigiilor