Euro 2020: meciul Danemarca - Belgia s-a oprit in minutul 10. Fanii si jucatorii l-au aplaudat indelung pe Christian Eriksen VIDEO

Joi, 17 Iunie 2021, ora 19:30
3887 citiri
Mesajul afisat de fanii danezi

Meciul Danemarca - Belgia de la Euro 2020, primul al gazdelor dupa evenimentul dramatic petrecut la confruntarea cu Finlanda, a avut parte de un moment emotionant indreptat catre Christian Eriksen.

Astfel, cum Eriksen era purtatorul tricoului cu numarul 10 la nationala Danemarcei, protocolul intalnirii cu Belgia de la Copenhaga a prevazut o scurta pauza in minutul 10. Scorul in momentul intreruperii era 1-0 pentru Danemarca, gol marcat in minutul 2.

Dupa ce arbitrul a oprit ostilitatile, fanii si jucatorii celor doua echipe l-au aplaudat indelung pe jucatorul care a fost la un pas de a-si pierde viata pe aceeasi arena, in urma cu cateva zile.

Legendarul Pele a postat, noaptea trecută, în social media, un mesaj din spital, prin care şi-a liniştit fanii şi a mulţumit pentru susţinere. “Prieteni, sunt în spital pentru...
Mesajul lui Klaus Iohannis de Ziua Națională: ”Românii au nevoie de progrese cât mai tangibile și imediate pentru creșterea bunăstării și a nivelului de trai”
Președintele Klaus Iohannis a susținut joi, 1 decembrie, la Palatul Cotroceni, un discurs în cadrul recepției oferite cu prilejul Zilei Naționale a României. Iohannis a vorbit despre...