Euro 2020: meciul Danemarca - Belgia s-a oprit in minutul 10. Fanii si jucatorii l-au aplaudat indelung pe Christian Eriksen VIDEO

Joi, 17 Iunie 2021, ora 19:30

Meciul Danemarca - Belgia de la Euro 2020, primul al gazdelor dupa evenimentul dramatic petrecut la confruntarea cu Finlanda, a avut parte de un moment emotionant indreptat catre Christian Eriksen.

Astfel, cum Eriksen era purtatorul tricoului cu numarul 10 la nationala Danemarcei, protocolul intalnirii cu Belgia de la Copenhaga a prevazut o scurta pauza in minutul 10. Scorul in momentul intreruperii era 1-0 pentru Danemarca, gol marcat in minutul 2.

Dupa ce arbitrul a oprit ostilitatile, fanii si jucatorii celor doua echipe l-au aplaudat indelung pe jucatorul care a fost la un pas de a-si pierde viata pe aceeasi arena, in urma cu cateva zile.

Urmareste Ziare.com pe Facebook   si  pe Instagram   Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.