Inca un record a cazut la Euro 2020

Duminica, 20 Iunie 2021, ora 08:55
2324 citiri

Polonezul Kacper Kozlowski (Pogon Szczecin) a devenit, sambata, cel mai tanar jucator din istoria Camionatului European, dupa ce a intrat pe teren in repriza a doua a meciului cu Spania, a informeaza lequipe.fr.

In varsta de 17 ani si 246 de zile, Kozlowski l-a schimbat, in minutul 55, pe Mateusz Klich.

Recordul precedent nu a rezistat nici macar o saptamana. Duminica trecuta, englezul Jude Bellingham (Borussia Dortmund), in varsta de 17 ani si 349 de zile, a intrat pe teren in minutul 82 al partidei cu Croatia.

Inaintea aceestei editii a turneului final al Campionatului European, cel mai tanar jucator a fost olandezul Jetro Willems, care a jucat la Euro-2012 la varsta de 18 ani si 71 de zile.

Reprezentativa Spaniei a remizat, sambata seara, scor 1-1, cu selectionata Poloniai, intr-un meci disputat pe Stadionul La Cartuja din Sevilla, in Grupa E a Campionatului European.

Au marcat: Morata '25 / Lewandowski '54. Gerard Moreno a ratat in minutul 57 un penalti.

Membru USR, agresat când strângea semnături, în București: ”Au rupt câteva liste, noi vom strânge şi mai multe”
USR anunţă că, miercuri, un membru USR a fost agresat în timp ce strângea semnături în zona Lujerului din Sectorul 6, Bucureşti. ”Ieri, un membru USR a fost agresat în timp ce...
REPER ar vrea candidați comuni cu Alianța Dreapta Unită, la Capitală: "Luăm cu toții decizia matură de a ne așeza cât mai repede la masă"
REPER, partidul condus de fostul premier Dacian Cioloș, anunță că a trimis o invitație la dialog colegilor de la USR, PMP și Forța Dreptei, filialele din București, în vederea găsirii...