EURO 2020: Statistica uluitoare la meciul Spania - Suedia! Ce s-a intamplat in primele 20 de minute ale partidei

Marti, 15 Iunie 2021, ora 12:24

Spania si Suedia au terminat la egalitate, scor 0-0, intr-un meci care a generat o statistica incredibila.

In primele douazeci de minute ale meciului, spaniolii au avut o posesie zdrobitoare, tinand mingea 90% din timp.

Lucrurile s-au schimbat putin pana la final, cand procentajul a scazut la 75 %, dar cu toate acestea meciul s-a incheiat 0-0.

In celalalt meci al grupei, Slovacia a invins Polonia cu 2-1, fiind pe primul loc dupa prima faza a grupelor.

Urmareste Ziare.com pe Facebook   si  pe Instagram   Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.