Meciul Franța - Elveția de la București văzut pe benzi desenate. Cum arată Kylian Mbappe când ratează penalty-ul decisiv VIDEO

Vineri, 10 Decembrie 2021, ora 14:44
2212 citiri
Franța - Elveția. Foto: captură video / Fotbal de Poveste

Meciul Franța - Elveția a fost unul dintre cele mai frumoase jocuri de la Euro 2020.

Partida s-a disputat la București, pe Arena Națională și a stârnit un interes enorm în rândul microbiștilor din România.

Elveția s-a calificat în sferturile de finală după un meci dramatic câștigat la loviturile de departajare, 2-2 fiind rezultatul în timpul regulamentar. Mbappe a ratat penalty-ul decisiv pentru francezi.

Acum a apărut un filmuleț pe Youtube cu meciul de pe Național Arena văzut pe benzi desenate.

Imaginile sunt fabuloase, cu Mbappe ratând ultima lovitură de departajare care a dus Elveția în sferturile de finală la EURO 2020.

Sursa video: Youtube / Fotbal de Poveste

Joe Biden este ridiculizat în SUA, după ce a povestit istoria unui unchi despre care susține că a fost "devorat de canibali"
Preşedintele american Joe Biden a provocat stupoare, joi, 16 aprilie, după ce a povestit despre unchiului său, despre care presupune că a fost devorat de canibali în Noua Guinee în timpul...
Perla lui Hagi la primul gol în SUA. Americanii au plătit 3 milioane de dolari și l-au trimis în liga a treia!
Enes Sali a fost transferat de Farul în SUA pentru 3 milioane de dolari. Puștiul talentat de Farul a avut însă un debut ezitant dar iată că acum a reușit să și înscrie. FC Dallas l-a...
#mbappe, #Euro 2020, #Euro 2020 Bucuresti, #franta elvetia, #fotbal, #poveste , #Euro 2020