Simularea lui Sterling in semifinala Euro 2020, comentata de Mihai Stoica: "Iata ca se poate"

Joi, 08 Iulie 2021, ora 10:42
2949 citiri
Mihai Stoica

Directorul sportiv al FCSB, Mihai Stoica, a afirmat ca atacantul Raheem Sterling a simulat la faza penaltiului acordat Angliei in meciul cu Danemarca, din cadrul Euro 2020, conform news.ro.

"Iata ca se poate da penalti la simulare si cu VAR", a scris el pe Facebook.

Anglia a invins, miercuri, pe Stadionul Wembley, cu scorul de 2-1 (1-1, 1-1), dupa prelungiri, reprezentativa Danemarcei si s-a calificat in premiera in finala unui turneu final al Campionatului European, in care va intalni Italia.

Au marcat: Kjaer '39 (a), Kane '104 / Damsgaard '30.

In minutul 102, Sterling a obtinut usor un penalti, dupa ce a "plonjat" acuzand o interventie asupra sa a lui Maehle. Faultul a fost confirmat de VAR. Kane a executat lovitura de la 11 metri, Schmeichel a respins in fata si tot atacantul de la Tottenham a trimis balonul in poarta.

Ultima partida a competitiei va avea loc duminica, de la ora 22.00, tot pe Stadionul Wembley.

Răzvan Burleanu anunț de ultimă oră despre FCSB. Cuvintele surprinzătoare despre Meme Stoica și Pintilii
Patronul FCSB Gigi Becali și șeful FRF, Răzvan Burleanu, nu au fost niciodată în cele mai bune relații. Pentru Becali, Răzvan Burleanu a fost mereu un adversar, și l-a criticat pe acesta de...
Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...