Argentina zdrobeste Uruguay, cu un Messi magistral (Video)

Sambata, 13 Octombrie 2012, ora 13:59
3265 citiri

Nationala Argentinei a zdrobit Uruguayul intr-un meci de calificare pentru Cupa Mondiala din Brazilia, 2014, administrandu-i un sec 3-0.

Dupa o prima repriza terminata la egalitate, in care ocaziile de gol la cele doua porti aproape ca au lipsit cu desavarsire, a urmat o a doua parte radical diferita.

Scorul a fost deschis in minutul 66 de Lionel Messi, care a fructificat o centrare a lui Angel di Maria. In minutul 75, Sergio Aguero a ridicat scorul la 2-0, dupa ce cu cateva minute inainte lovise bara.

In minutul 80, Messi a reusit dubla, stabilind scorul final, 3-0 pentru Argentina.

Iata si celelalte reuzultate din calificarile pentru CM Brazilia 2014, zona America de Sud:

7. Paraguay: 4 pct.

Se calfica direct primele patru clasate, iar cea de-a cincea merge la baraj cu castigatoarea din zona Oceania.

Brazilia este calificata direct, fiind gazda competitiei. Va invitam sa urmariti rezumatul partidei Argentina-Uruguay:

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#calificari CM America de Sud, #goluri Messi Argentina, #Argentina Uruguay scor , #fotbal rezultate