Cu fata la alegatori: Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală. Sociolog: Se vor faulta unul pe celălalt

Copa America: Rezultate si clasamente. Meci de foc in sferturi (Video)

Miercuri, 13 Iulie 2011, ora 09:28
2773 citiri

Marti noapte s-au disputat ultimele doua partide ale Grupei C, care au stabilit numele a trei nationale calificate in sferturile Copei America.

Chile a invins Peru cu 1-0, gratie unui autogol inscris de Carrillo in prelungirile meciului, si a castigat Grupa C, avand un total de 7 puncte.

In ciuda infrangerii, peruanii vor juca si ei in sferturi de pe locul trei, fiind calificati indiferent de rezultatele din Grupa B.

In cel de-al doilea meci al noptii de luni, Uruguay a invins Mexicul cu 1-0, prin golul marcat de Alvaro Pereira, fost component al formatiei CFR Cluj. Echipa pregatita de Tabarez merge in sferturi de pe locul secund, in timp ce mexicanii pleaca acasa fara niciun punct, fiind fara dar si poate deziluzia turneului.

Trebuie insa mentionat ca elevii lui Luis Tena vin dupa turneul Gold Cup si au ramas fara mai multi titulari, dati afara de la echipa in urma unui scandal cu prostituate.

4.Mexic 0p

Meciurile ultimei etape a Grupei B, Paraguay - Venezuela si Brazilia - Ecuador, sunt programate miercuri noapte.

Rezumat Chile - Peru

Rezumat Uruguay - Mexic

Tabloul sferturilor de finala

Un singur meci este cunoscut momentan in prima faza eliminatorie, Argentina - Uruguay. Intalnirea va avea loc sambata noapte si se anunta a fi cea mai interesanta disputa a sferturilor.

16 iulie: Columbia - echipa clasata pe locul 3 cu cel mai bun punctaj

17 iulie: Argentina - Uruguay

17 iulie: castigatoare Grupa B - echipa clasata pe locul 3

18 iulie: Chile - locul 2 Grupa B

C.F.

Dragoș Pîslaru, co-președinte REPER, despre schimbarea lui Cîrstoiu cu Firea și Burduja: "Mafia patronată de comasaţi şi-a arătat faţa"
Copreşedintele partidului REPER, Dragoş Pîslaru, a declarat că, prin retragerea candidaturii medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei de către coaliţie, „mafia patronată de...
Ciucă: Sebastian Burduja va convinge "un segment de electoral nehotărât" în cursa pentru Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a declarat, marţi, 23 aprilie, că Sebastian Burduja, candidatul liberal pentru Primăria Capitalei, este opţiunea care dă speranţe celor care nu s-au...
#rezultate Copa America, #sferturi Copa America, #program Copa America, #rezumate Copa America , #fotbal rezultate