CS Mioveni, noul lider al Seriei Vest din Liga a II-a

Vineri, 19 Noiembrie 2010, ora 21:25
1001 citiri
ligab.ro

Derbyul toamnei in B2, cel dintre CS Mioveni si Petrolul Ploiesti, desfasurat vineri in prologul etapei 13, a revenit formatiei argesene, care s-a impus cu 2-0 in fata 'lupilor galbeni'.

Golurile echipei din oraselul Loganului au fost marcate de Claudiu Ionescu (foto) in min. 14 si Plecanciuc (autogol) in min. 69.

Astfel, Mioveniul urca pentru prima data in acest tur de campionat in fotoliul de lider al seriei Vest (una majoritar ardeleana), cu 25 de puncte, fiind urmata de Petrolul cu 22 de puncte, dar e foarte posibil ca ploiestenii sa coboare sambata chiar inca doua trepte in clasament. Desigur, daca Vointa Sibiu si FC Bihor, momentan pe locurile 3 si 4, vor castiga jocurile pe care le au, maine, pe teren propriu.

Intr-un alt joc desfasurat in devans, in seria Est, Gloria Buzau si Ceahlaul Piatra Neamt au incheiat nedecis, 1-1, echipa pietreana conducand detastat in B1, la 6 puncte distanta fata de a doua clasata, Sageata Navodari.

Două rezerve au marcat în două minute: cum s-a terminat meciul dintre Universitatea Cluj și Petrolul
Echipa Petrolul Ploieşti a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia Universitatea Cluj, în etapa a patra din play-out-ul Superligii. Petrolul a marcat golurile victoriei în...
#Liga 2 seria vest, #CS Mioveni, #petrolul ploiesti, #Claudiu Ionescu , #fotbal rezultate