Incredibil: PSV Eindhoven - Feyenoord 10-0 (Video)

Luni, 25 Octombrie 2010, ora 09:42
3616 citiri

PSV Eindhoven a castigat derbiul cu Feyenoord cu incredibilul scor de 10-0.

Este cea mai mare diferenta inregistrata intre doua echipe de top din Europa si cea mai umilitoare infrangere din istoria clubului Feyenoord.

Momentul cheie al partidei de la Eindhoven s-a petrecut in minutul 34, cand Leerdam a primit cel de-al doilea cartonas galben si, implicit, pe cel rosu. 1-0 era scorul in acel moment (Reis '25).

A fost inceputul unui adevarat macel! Pana la fluierul de final al primei reprize, Afellay a dus scorul la 2-0 (min. 39), iar dupa pauza Feyenoord a inceput sa arate ca o echipa din ligile inferioare.

Reis (min.47 si 59), Toivonen (min.49), Lens (min.55 si 87), Dzudzsak (min.62 si '77 - penalti) si Engelaar (min.69) au marcat celelalte goluri ale partidei jucate duminica.

Dupa intalnire, fanii lui Feyenoord i-au asteptat pe jucatori la stadion (foto) pentru a le cere explicatii, iar antrenorul principal, Mario Been, a afirmat ca este dispus sa-si dea demisia.

Urmariti, mai jos, rezumatul intalnirii:

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...