Vineri, 16 aprilie, s-au disputat primele partide din cadrul etapei cu numarul 28 a Ligii I. Iata rezultatele inregistrate:
Unirea Alba Iulia - Ceahlaul 3-2
Au marcat: Jovanovici min.27 si min.93, Florin Dan min.45+2/ Badescu min.36, Cebotaru min.53
Liga I: Alba Iulia invinge Ceahlaul in "derbiul suferintei"
Echipele de start:
Unirea: 12. Cernea, 23. Bucurica, 13. Vujadinovici, 2. Poverlovici, 17. I. Balan, 14. C. Cristea, 5. Dilbea, 26. N. Varga, 19. Fl. Dan, 20. A. Olah, 33. N. Jovanovici
Rezerve: 88. Lasc, 22. Vitinha, 11. E. Bruno, 21. R. Stancu, 10. Selagea, 24. Veljovici, 18. Baltoi
Antrenor: Blaz Sliskovici
Ceahlaul: 22. Villadsen, 13. Barcauan, 24. Alexandru Forminte, 17. Andrei Vitelaru, 20. Ambourouet, 15. Ionut Badescu, 18. Balde, 10. Vasilache, 5. Stevici, 7. Cebotaru, 9. Edson
Rezerve: 1. Lipitor, Velkoski, 27. Dumitras, 16. Jeremici, 6. Vlad Achim, 26. Mulisa, 25. Ibrahim
Antrenor: Zoran Filipovic
Astra - International Curtea de Arges 1-1
Au marcat: Carando min.81/ Apostu min.28
Liga I: Egal intre Astra si Inter Curtea de Arges
Echipele de start:
Astra: 82. Miron, 23. Mendez, 3. Oprsal, 5. Rohat, 4. Mihalache, 20. A. Stan, 8. Seto, 20. V. Gheorghe, 26. Stratila, 11. Gussev, 9. D. Silva
Rezerve: Salgueiro, 6. Condrea, Cl. Tudor, 14. Vadrariu, 27. Carando, Mihaila, 28. L. Ganea
Antrenor: Nicolo Napoli
International: 12. M. Popa, 2. C. Bacila, 3. Viera, 27. Pintilii, 25. Neagu, 5. E. Kone, 28. Menassel, 14. Voiculet, 24. Frasineanu, 30. D. Stan, 9. Apostu
Rezerve: 22. Arcaba, 21. Chiriches, 23. Fl. Popa, 18. Antohi, 10. Cat. Lazar, 8. Vezan, 19. Zagrean
Antrenor: Ionut Badea
Unirea Urziceni - Pandurii 3-0
Au marcat: Galamaz min.25, Marinescu min.39, Rusu min.78-autogol
Echipele de start:
Urziceni: 77. C. Grigore, 23. Bordeanu, 22. B. Fernandes, 6. Galamaz, 24. Maftei , 30. S. Frunza, 32. I. Apostol, 20. L. Marinescu, 7. Bilasco, 11. Onofras
Rezerve: 74. D. Tudor, 4. Mehmedovici, 29. D. Munteanu, 5. Todoran, 18. R. Gomez, 25. Paduretu, 14. Rusescu
Antrenor: Ronny Levy
Pandurii Tg. Jiu: 80. Mingote, 14. Popete, 18. Martinovici, 15. Ghindeanu, 25. Tremonti, 17. Nalati, 27. Vranjes, 11. Lazici, 20. Stromajer
Rezerve: 13. Banica, 3. Rada, 28. Stanciu, 31. Vladuti, 10. Hidisan, 23. Raskovic
Antrenor: Sorin Cartu
M.D.