Remiza alba intre Ceahlaul si Astra

Vineri, 23 Aprilie 2010, ora 19:56
1182 citiri

Partida dintre Ceahlaul Piatra Neamt si Astra Ploiesti s-a incheiat la egalitate, scor 0-0, in deschiderea etapei a 29-a a Ligii I.

Aflata sub linia de plutire, Ceahlaul avea nevoie de victorie ca de aer, avand de recuperat sase puncte fata de adversarul direct din partida de vineri.

Prima ocazie a partidei a apartinut gazdelor, in minutul 17, Stevici fiind prea lent pentru o pasa perfecta. Astra a replicat in minutul 32, cand sutul lui Gheorghe a trecut alaturi.

Jocul monoton a continuat si in partea secunda, cele doua formatii anihilandu-se reciproc la mijlocul terenului.

Gazdele au ratat alte doua ocazii in repriza a doua, prin Mulisa si Vasilache, iar ploiestenii au trecut pe langa gol in ultimul minut al partidei, nereusind sa trimita in plasa desi aveau nu mai putin de trei jucatori in careul advers.

In urma remizei, Ceahlaul acumuleaza 25 de puncte si ramane pe locul 17 in clasament, in timp ce Astra staioneaza pe 13, cu 31 de puncte.

C.F.

Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...