Rezultat istoric in Scotia: Rangers castiga pe terenul lui Celtic dupa 9 ani

Duminica, 29 Decembrie 2019, ora 22:05
3485 citiri

Echipa Glasgow Rangers a izbutit prima victorie dupa noua ani in deplasare in fata marii rivale Celtic, castigand cu 2-1 (1-1) partida de pe Celtic Park, in etapa a 21-a a campionatului Scotiei.

Ryan Kent a deschis scorul pentru Rangers in minutul 36, Odssone Edouard a egalat in minutul 42, pentru ca Nicola Katic sa reuseasca golul victoriei oaspetilor in minutul 56.

Rangers a terminat partida in zece oameni dupa ce Alfredo Morelos a vazut cartonasul rosu in minutul 90+6.

Celtic, fosta adversara a lui CFR Cluj in grupele Europa League, continua sa fie lider in clasament cu 52 puncte, Rangers ocupand pozitia secunda, cu 50 puncte, Motherwell fiind pe locul 3, cu 40 puncte.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...