Rezultate nebune in Europa: Chelsea si Juventus, umilite. Barcelona, victorie la scor

Joi, 31 Ianuarie 2019, ora 07:16
8605 citiri

Ziua de miercuri a consemnat mai multe rezultate neasteptate in fotbalul mare.

Dupa umilinta suferita de AS Roma in partida cu Fiorentina, Chelsea si Juventus au suferit si ele infrangeri categorice.

Gruparea londoneza a fost spulberata in deplasarea de la Bournemouth, din etapa a 24-a din Premier League. A fost 4-0 pentru gazde, toate golurile venind in repriza secunda: Joshua King (min.47 si 74), David Brooks (min.63) si Charlie Daniels (min.90) fiind marcatorii.

Juventus si-a luat adio de la mult visata Tripla (campionat, Cupa si Liga Campionilor) si in acest sezon. "Batrana Doamna" a fost elimnata de Atalanta in sferturile de finala ale Cupei Italiei.

Formatia din Bergamo s-a impus cu un neasteptat 3-0 dupa golurile marcate de Timothy Castagne (min.37) si Duvan Zapata (min.39 si 86).

Invinsa de Sevilla in tur cu 2-0, FC Barcelona a reusit sa intoarca scorul si sa se califice en-fanfare in semifinalele Cupei Spaniei.

Pe Camp Nou, catalanii s-au impus cu un categoric 6-1! Philippe Coutinho (min.13 - penalti si 53), Ivan Rakitic (min.31), Sergi Roberto (min.54), Luis Suarez (min.89) si Lionel Messi (min.90) au marcat pentru gazde, in timp ce Guilherme Arana (min.67) a punctat pentru oaspeti. In minutul 27, Ever Baneva a ratat o lovitura de la 11 metri.

In alte rezultate, Liverpool s-a incurcat pe teren propriu de Leicester, scor 1-1, iar Tottehnam a intors pe final soarta meciului cu Watford, scor 2-1.

ANRE demontează declarațiile ministrului Burduja privind energia alternativă: "Să se liciteze pentru aceste capacități"
Declarațiile ministrului Energiei, Sebastian Burduja, referitoare la ritmul extraordinar de instalare a fotovoltaicelor și eolienelor, au fost contrazise de președintele ANRE (Autoritatea...
Viitorul sumbru descris de Dan Barna (USR): "În 2025 vor fi din nou măriri de taxe pentru că nu mai au bani"
Dan Barna lansează un atac la actuala guvernare care protejează în opinia sa "sinecurile şi pensiile speciale" pe care PSD şi PNL le plătesc în continuare. Aceste cheltuieli vor duce la...
#rezultate meciuri fotbal Europa, #Barcelona victorie Sevilla, #Juventus invinsa Atalanta, #Chelsea umilita Bournemouth , #fotbal rezultate