Atacant roman, gol marcat in Italia

Joi, 26 Mai 2016, ora 09:23
2627 citiri

Tanarul atacant roman George Puscas, imprumutat de Inter Milano la Bari, a reusit sa inscrie un gol in meciul de promovare in Serie A cu Novara.

Puscas, intrat pe teren in minutul 22, a egalat la 3, in minutul 84, trimitand meciul in prelungiri, insa Novara a castigat cu 4-3 si merge mai departe in lupta pentru promovarea in Serie A.

Scorul era 3-0 in minutul 47, iar Bari a inscris cele trei goluri in 25 de minute. Andrei Galabinov a marcat golul de 4-3 in minutul 114.

Puscas a primit cartonasul galben in minutul 112, iar celalalt roman al formatiei Bari, fundasul Ionut Rada, a fost introdus pe teren in minutul 28.

Novara va intalni in urmatorul meci echipa Pescara, la care evolueaza mijlocasul Alexandru Mitrita. Intalnirea va avea loc pe 29 mai, turul, si pe 1 iunie, returul. Castigatoarea acestei duble manse va intalni mai departe invingatoarea dintre Spezia si Trapani, in confruntarea decisiva pentru promovarea in Serie A.

Puscas, in varsta de 20 de ani, are 5 goluri si o pasa de gol in 17 meciuri disputate pentru Bari in Serie B, in acest sezon. Acesta a fost ultimul sau meci pentru formatia din Serie B, urmand a reveni la Milano din vara.

Citeste despre un alt gol marcat de Puscas in Italia.

Satisfacția candidatului AUR la Primăria Capitalei: "PSD și PNL au ajuns la soluțiile pe care le-au aruncat la gunoi inițial"
Decizia PSD și PNL de a renunța la candidatul comun Cătălin Cîrstoiu pentru primăria Bucureștiului a fost ironizată de toate partidele de opoziție. Mihai Enache, candidatul AUR la...
Dragoș Pîslaru, co-președinte REPER, despre schimbarea lui Cîrstoiu cu Firea și Burduja: "Mafia patronată de comasaţi şi-a arătat faţa"
Copreşedintele partidului REPER, Dragoş Pîslaru, a declarat că, prin retragerea candidaturii medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei de către coaliţie, „mafia patronată de...
#George Puscas gol Italia, #George Puscas gol Bari, #Puscas promovare Serie A , #goluri