Fotbalistii romani, in mare forma in Europa - in ce campionate au dat goluri

Sambata, 28 Noiembrie 2015, ora 09:01
2173 citiri

Atacantii romani Claudiu Keseru si Adrian Stoian au marcat in meciurile disputate, vineri, in campionatele din Bulgaria si Italia, cei doi jucand meci de meci la echipele lor.

Fostul stelist a inscris ultimul gol al meciului castigat de echipa sa, Ludogoret Razgrad, scor 5-0 cu Beroe in etapa a 17-a din Bulgaria. Echipa a trecut pe primul loc, la egalitate de puncte cu Levski Sofia, 31.

Keseru este golgheter in prima liga bulgara, cu 8 goluri. Romanul a fost integralist, ca si Cosmin Moti, iar Andrei Prepelita a intrat pe teren in minutul 77.

La randul sau, Stoian a marcat golul prin care echipa sa, Crotone, a castigat partida jucata la Spezia, scor 1-0. Reusita a venit in minutul 12, din penalti. Crotone se afla pe locul 2 in Serie B, ultimul care asigura promovarea directa in Serie A. Lider este Cagliari, cu un punct in plus, si un meci in minus disputat.

Jucatorul in varsta de 24 de ani a fost titular si a marcat astfel al patrulea sau gol al sezonului.

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
#Claudiu Keseru gol Bulgaria, #Keseru golgheter Bulgaria, #Adrian Stoian gol Italia, #Stoian gol Crotone , #goluri