Keseru, goluri pe banda rulanta in Bulgaria - este golgheterul campionatului

Sambata, 26 Noiembrie 2016, ora 20:43
3555 citiri

Claudiu Keseru a inscris din nou pentru Ludogoret in campionatul Bulgariei, ajungand la 11 reusite in acest sezon in care este golgheterul la zi.

Romanul a marcat in minutul 79 golul de 3-1, ultimul al partidei castigata in deplasare de Ludogoret cu Botev Plovdiv.

Romanul intrase pe teren cu sapte minute mai devreme, in timp ce Cosmin Moti a fost rezerva.

Keseru are 14 goluri in acest sezon, inclusiv unul in Champions League impotriva lui Arsenal Londra. In campionat, a inscris de 7 ori in ultimele 6 partide.

In urma cu cateva zile, s-a scris despre un interes al lui Lazio Roma pentru transferul lui Keseru.

Ludogoret ocupa primul loc dupa 15 etape, cu 40 de puncte, la 6 puncte distanta de Levski Sofia.

Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc, pe cuvântul meu, în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...
Gabriela Firea, acuzată că joacă ”la două capete”. Candidat AUR: ”Nu se decide dacă îşi doreşte să fie primar sau europarlamentar”
Mihai Enache, candidatul AUR la Primăria Capitalei, îi cere Gabrielei Firea să oprească jocul politic "la două capete" şi să se retragă de pe lista PSD - PNL pentru alegerile...
#Claudiu Keseru gol Ludogoret, #Keseru gol Botev Plovdiv, #Keseru golgheter Bulgaria , #goluri