Un roman de mare perspectiva face furori in Italia: Doua goluri intr-un minut!

Sambata, 13 Septembrie 2014, ora 14:27
5055 citiri

Un tanar fotbalist de mare perspectiva face furori in Italia, acolo unde inscrie gol dupa gol.

Pustiul George Puscas evolueaza pentru echipa de tineret a celor de la Inter Milano si sambata a reusit sa inscrie doua goluri intr-un interval de un minut.

Internationalul roman de tineret a marcat in minutele 33 si 34 ale meciului pe care Inter Primavera l-a disputat contra celor de la Atalanta, in etapa a doua a campionatului de tineret din Italia.

Aceste doua goluri ale lui Puscas vin dupa ce in prima etapa a sezonului el a reusit sa marcheze de cinci ori.

Romanul a ajuns astfel la o cifra ireala, sapte goluri in doua meciuri, si tot mai multe voci il cer in echipa de seniori a lui Inter.

"Nerrazzurii" s-au impus cu scorul de 3-1 in fata celor de la Atalanta in campionatul de tineret al Italiei.

18 ani are atacantul lui Inter, component al nationalei de tineret a Romaniei.

UDMR propune "Ziua de Curăţenie Naţională". Când ar avea loc noua inițiativă dedicată protecției mediului
A treia zi de sâmbătă din luna septembrie ar putea deveni „Ziua de Curăţenie Naţională”, potrivit unui proiect de lege al UDMR depus la Parlament, având ca scop principal creşterea...
Gabriela Firea jubilează: Situația lui Cătălin Cîrstoiu va fi discutată în coaliție
Preşedinta PSD Bucureşti, Gabriela Firea, a declarat joi, 18 aprilie, că situaţia candidatului susţinut de PSD şi PNL la Primăria Capitalei, Cătălin Cîrstoiu, ar urma să fie discutată...
#George Puscas Inter, #Puscas gol Inter, #Inter Atalanta Puscas, #George Puscas Italia , #goluri