VIDEO Nebunie in America de Sud, intre Ecuador si Uruguay. 3 goluri anulate de VAR, doua penalty-uri si 10 minute de prelungiri

Miercuri, 14 Octombrie 2020, ora 11:45
3535 citiri

Ecuador si Uruguay au oferit un meci nebun, in preliminariile din America de Sud, pentru Campionatul Mondial din 2022.

Fara Cavani, dar cu Luis Suarez titular, Uruguay a fost invinsa cu 2-4, dar a avut si doua goluri anulate de VAR. Luis Suarez s-a luat la cearta cu arbitrul asistent. Jucatorul lui Atletico Madrid a dat ambele goluri pentru oaspeti, din penalty.

Si Ecuador a avut un gol anulat de VAR intr-un meci de pomina, in care arbitrul Rondon din Venezuela a fluierat finalul jocului in minutul 100.

SURSA VIDEO: YOUTUBE / tuấn 2001

Uruguay si Ecuador au fiecare cate o victorie dupa doua etape, in America de Sud.

Grindeanu, avertisment pentru Piedone: ”Votanţii de stânga, într-o proporţie covârşitoare, merg către candidatul nostru”
Prim-vicepreşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat, miercuri, 24 aprilie, că soluţia pe care PSD a adoptat-o, de a candida Gabriela Firea, le dă o anumită siguranţă că votanţii de...
Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...