13 cazuri de COVID la Gloria Buzau. Meciul cu FCSB, din Cupa Romaniei, nu se va mai disputa

Vineri, 27 Noiembrie 2020, ora 20:22
2594 citiri

Clubul Gloria Buzau a anuntat, vineri seara, ca meciul cu FCSB, contand pentru 16-imile de finala ale Cupei Romaniei, nu va mai avea loc, deoarece in urma testelor pentru coronavirus s-au descoperit 13 cazuri de infectare. De asemenea, testul unui jucator a avut rezultat neconcludent.

"Sport Club Municipal Gloria Buzau doreste sa informeze suporterii echipei de fotbal ca partida din cadrul 16-imilor Cupei Romaniei, dintre SCM Gloria Buzau si SC Fotbal Club FCSB SA, programata sa se dispute luni, 30 noiembrie 2020, cu incepere de la ora 20:45, nu se mai desfasoara.

Din nefericire, in urma efectuarii testelor pentru SARS-CoV-2, a reiesit ca trei dintre membrii staff-ului tehnic si zece sportivi ai sectiei fotbal a clubului buzoian au fost depistati pozitiv, iar testul unui sportiv a fost neconcludent.

Imediat a fost instituit protocolul pentru astfel de cazuri. Situatia celor paisprezece a fost comunicata atat Directiei de Sanatate Publica Buzau, cat si Federatiei Romane de Fotbal", este anuntul clubului, postat pe site-ul oficial.

Adversar complicat pentru campioana Steaua în sferturile EuroCup
Campioana României la polo masculin, Steaua Bucureşti, va întâlni formaţia spaniolă Astralpool CN Sabadell, în sferturile de finală ale LEN Euro Cup, conform tragerii la sorţi de marţi....
Calificare dramatică pentru Steaua în sferturile cupelor europene. A fost nevoie de penalty-uri
CSA Steaua Bucureşti s-a calificat dramatic în sferturile de finală ale LEN Euro Cup la polo pe apă, după ce a învins formaţia elenă Panionios Atena cu scorul de 20-18 (2-2, 3-2, 2-4, 4-2,...