Dinamo - FCSB , derbyul Romaniei, Mihalcea: "Cosmin Contra mereu ma ajuta. FCSB are jucatori de valoare"

Miercuri, 24 Iunie 2020, ora 17:13
2687 citiri

Tehnicianul dinamovist Adrian Mihalcea a declarat, miercuri, intr-o conferinta de presa, ca desi FCSB este o echipa cu jucatori de valoare, derbiurile cu formatia pregatita de Bogdan Vintila au fost mereu echilibrate.

"Cu Sepsi nu am avut startul dorit, dar ne bucuram ca avem meciuri din trei in trei zile si putem arata ca a fost doar un episod.

Tin permanent legatura cu Cosmin Contra, vorbesc des cu el, este o persoana importanta in viata mea si mereu ma ajuta. FCBS are jucatori de valoare, dar trebuie sa constientizam ca derbiurile au fost mereu echilibrate. Mi-ar placea sa fie rezultatul de la ultima partida (n.r. - 2-1 pentru Dinamo). Nu cred ca finalista se va decide maine, orice rezultat va fi, totul se va decide in retur", a declarat Mihalcea, intr-o conferinta de presa.

Meciul Dinamo - FCSB, din prima mansa a semifinalelor Cupei Romaniei, va avea loc, joi, de la ora 20.00.

Blestemul continuă pentru Dinamo în ultimele minute. Cum s-a încheiat derby-ul pentru salvare cu FCU Craiova
Echipa Dinamo Bucureşti a încheiat la egalitate sâmbătă, în deplasare, scor 1-1, cu gruparea FCU Craiova, într-un meci din etapa a 5-a a play-out-ului Superligii. Într-o primă repriză...
O arbitră din România la semifinala Ligii Campionilor, cu Ovidiu Hațegan în camera VAR
O brigadă din România va conduce returul uneia dintre semifinalele UEFA Women’s Champions League, informează FRF. Iuliana Demetrescu se va afla la centru la partida Chelsea – Barcelona,...