Argentina, invinsa de Spania cu 6-1

Miercuri, 28 Martie 2018, ora 08:10
6224 citiri

Echipa nationala de fotbal a Argentinei a fost invinsa de Spania, scor 6-1, intr-un meci amical.

Fara Leo Messi, formatia lui Sampaoli s-a facut de ras in aceasta confruntare amicala.

Diego Costa (12), Isco (27, 52, 74), Alcantara (55) si Aspas (73) au marcat pentru spanioli, in timp ce golul de onoare al argentinienilor a fost reusit de Otamendi (39).

Intr-un alt meci amical, Brazilia a oprit seria impresionanta a Germaniei si a castigat cu 1-0, dupa golul lui Gabriel Jesus din minutul 37.

Anglia si Italia au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un alt meci de pregatire. James Vardy a punctat pentru britanici, iar egalarea a venit tarziu, dintr-un penalti transformat de Insigne in minutul 87.

Totodata, Franta a castigat cu 3-1 meciul amical cu Rusia, golurile fiind reusite de Mbappe, cu o dubla, si Pogba. Pentru gazdele turneului final a marcat Smolov.

C.S.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...