Campioana mondiala, invinsa de Anglia dupa o revenire superba

Sambata, 26 Martie 2016, ora 23:59
7146 citiri

Campioana mondiala, Germania, a pierdut surprinzator, sambata seara, meciul amical disputat pe teren propriu cu Anglia, desi in minutul 60 conducea cu 2-0.

Toni Kroos a deschis scorul inainte de pauza, in minutul 43, iar Mario Gomez a dublat avantajul in minutul 57.

Nemtii si-au amintit apoi de un alt meci pierdut de o echipa germana in fata uneia englezesti, finala Champions League din 1999, in care Bayern Munchen a fost invinsa de Manchester United cu 2-1, in prelungiri.

Astfel, Harry Kane a redus din diferenta in minutul 61, iar Jamie Vardy a egalat in minutul 74. Eric Dier a reusit apoi sa aduca victoria englezilor, in minutul 90.

Franta, victorie in cel mai tare amical al zilei - ce a facut Elvetia

Nemtii au avut la dispozitie cei mai buni jucatori, mai putin fundasul Jerome Boateng, accidentat, in timp ce de la englezi au lipsit cei mai valorosi fotbalisti - atacantii Wayne Rooney si Raheem Sterling.

Albania, invinsa intr-un amical - ce au facut adversarele Romaniei din preliminariile pentru Cupa Mondiala

Anglia se afla in Grupa B la EURO, alaturi de Rusia, Slovacia si Tara Galilor, in timp ce Germania e in Grupa C, alaturi de Polonia, Ucraina si Irlanda de Nord.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#amical Germania Anglia, #Germania invinsa Anglia, #Anglia batut Germania , #meciuri