Cupa Ligii: CSMS Iasi merge in sferturi dupa o victorie cu multe goluri in fata lui CFR Cluj

Duminica, 20 Iulie 2014, ora 20:07
2308 citiri

CSMS Iasi este o noua echipa calificata in sferturile de finala ale Cupei Ligii, dupa o victorie clara in fata celor de la CFR Cluj, scor 4-2.

Trupa lui Marius Lacatus a punctat prin Liviu Mihai, in minutul 5, Mihalache, minutul 13, apoi Palimaru si Olah in partea secunda, in minutele 59 si 80.

Pentru clujeni au punctat Provencio si Paun, in minutele 37 si 43.

Echipa moldava a inceput in forta si dupa mai putin chiar de un sfert de ora conducea cu 2-0, in fata unei echipe cu multe absente si mai mult cu gandul la returul de joi cu Jagodina din Europa League.

Surpriza a venit la final de prim mitan, cand CFR a egalat in doar 6 minute, dupa reusitele semnate de Provencio, adus in aceasta vara si Paun.

Pana la urma, in ultima jumatate de ora, Palimaru si Olah au adus marea victorie a Iasiului, care ajunge la doua victorii consecutive in aceasta vara, dupa acel 2-0 cu Targu Mures, in prima faza a Cupei Ligii.

CSMS Iasi: Caparco - Mitici, Plamada, Mihalache, Voicu - Bosoi, Olah, Cretu, Dulee Johnson - L. Mihai, Palimaru.

Antrenor: Marius Lacatus.

CFR Cluj: Vatca - Burca, Ene, Jaime, Pop - Paun, Christian Da Silva, Veres - Codorean, Provencio, Tarlea.

Antrenor: Vasile Miriuta.

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
#victorie iasi cfr cupa ligii, #cupa ligii iasi merge in sferturi, #iasi trece de cfr cupa ligii , #meciuri