Brazilia, eliminata dramatic de la Copa America (Video)

Autor: Marius Doroftei - Editor Ziare.com
Luni, 18 Iulie 2011, ora 08:21
2735 citiri

Echipa nationala a Braziliei a fost eliminata dramatic in sferturile de finala ale Copei America de reprezentativa Paraguayului, care a mers in semifinale dupa ce s-a impus la "loteria" penaltiurilor.

Vedetele trupei "carioca", adunate de selectionerul Mano Menezes, au dominat copios disputa de duminica noaptea, insa superstarurile Pato sau Neymar au irosit ocazii rarisime.

Portarul paraguayan Justo Villar, ajuns la 34 de ani, a facut unul din cele mai bune meciuri ale carierei, la final, fiind desemnat omul meciului.

Dupa 120 de minute pline de frustrare pentru brazilieni, care au dominat, insa nu au reusit sa inscrie, Paraguayul s-a impus la penaltiuri cu scorul de 2-0, jucatorii nationalei "aurii-verde" ratand toate loviturile de la 11 metri executate!

Urmariti mai jos "loteria" penaltiurilor:

In ultimul sfert de finala de la Copa America, Venezuela a invins Chile cu scorul de 2-1 si s-a calificat in semifinale.

Paraguay - Venezuela

Cum încearcă PSD să negocieze retragerea lui Piedone și care este prețul primarului de la Sectorul 5
După ce liderii coaliției PSD-PNL au luat decizia de a-l retrage pe candidatul comun Cătălin Cîrstoiu și de a merge cu candidați separați, în persoana Gabrielei Firea și a lui Sebastian...
George Simion a devenit tată. Ce mesaj i-a transmis soției liderul AUR
La mai puțin de un an de la căsătorie, liderul Partidului AUR, George Simion, și soția sa, Ilinca, au devenit părinți. Primul copil al cuplului este un băiat, iar tatăl a ținut să-i...
#Brazilia eliminata Copa America, #Brazilia Paraguay penalti video, #meciuri Copa America 2011 , #nationala