Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Romania a pierdut clar meciul cu Olanda

Vineri, 06 Mai 2011, ora 19:42
4618 citiri

Nationala de juniori sub 17 ani a Romaniei a pierdut clar disputa cu Olanda, din Grupa B a Campionatului European, scor 0-1.

Egalul din prima partida, cea cu Cehia, ne-a dat sperante mari pentru aceasta intalnire, insa elevii lui Vasai au fost dezamagitori. Olandezii, cea mai in forma echipa a grupei, a dominat tot meciul, "tricolorii" multumindu-se cu o defensiva prin care au limitat proportiile scorului.

Unicul gol al disputei de la Belgrad a fost inscris de Tonny Trindade de Vilhena, in minutul 8. Olandezul a sutat puternic, din 7 metri, iar balonul deviat usor de Putanu s-a dus in vinclul portii lui Branescu.

Pentru Romania urmeaza ultimul meci din grupa, cel cu Germania, programat luni de la ora 14.00. Pentru a ajunge la Campionatul Mondial din Mexic, tinerii nostri jucatori trebuie sa nu piarda disputa cu nemtii.

Ati putut urmari in format LIVE Text meciul Olanda - Romania iar mai jos aveti rezumatul intalnirii:

FINAL DE MECI !!!

INFO: Germania a reusit sa egaleze Cehia in ultimul minut, gol Yesil.

INFO: In celalalt meci al grupei, Germania a ratat o a doua lovitura de la 11 metri.

Schimbare Romania: Paius intra in locul lui Vastag.

Min.75 Buia primeste si el cartonasul galben.

Min.65 Petrescu este avertizat cu cartonas galben.

Schimbare Romania: Buia intra in locul lui Himcinschi.

Min.53 Elevii lui Vasai se chinuie in continuare sa ajunga la poarta adversa.

INFO: In celalalt meci din aceasta grupa, Germania a ratat un penalti in fata Cehiei.

Min.46 Si aceasta repriza secunda incepe in nota de dominare a olandezilor, care rateaza o prima ocazie prin Depay.

A INCEPUT REPRIZA SECUNDA !!!

_______________________

FINALUL PRIMEI REPRIZE !!!

INFO: Spectatorii romani ii huiduie pe micii "tricolori" care nu reusesc sa ameninte poarta adversa.

Min.38 Romania nu pare capabila de egalare in aceasta prima repriza controlata in mare parte de olandezi.

Min.29 Ocazie buna pentru Romania la o combinatie dintre Bumba si Rosu, insa fundasii olandezi reusesc sa respinga pana la urma.

Min.25 Evolutie sub asteptari pentru nationala noastra pana in acest minut.

Min.20 Branescu intervine bine in fata lui Depay.

Min.12 De Jong scoate bine sutul lui Bumba.

INFO: In celalalt meci al Grupei B, Cehia conduce Germania cu 1-0.

Min.9 GOL Olanda !!! Trindade de Vilhena deschide scorul la Belgrad !!!

Min.8 Trindade de Vilhena are prima ocazie importanta pentru Olanda.

Min.1 A inceput meciul !!!

INFO: Partida se disputa pe stadionul celor de la FK Obilic din Belgrad.

Romania: Branescu - Putanu, Schuller, Mitache, Vastag, Filip, Tiru, Himcinschi, Bumba, Petrescu Rosu.

Rezerve: Serban, Misu, Buia, Neag, Birau, Paius, Roman.

Antrenor: Adrian Vasai.

Olanda: De Jong - Disveld, Kongolo, Rekik, Willems, Ebecilio, Ayoub, Achahbar, Trindade de Vilhena, Depay, de Bondt.

Antrenor: Albert Stuivenberg.

Arbitru: Liran Liany (Israel).

INFO: In prima partida de la turneul final, Romania a remizat cu Cehia, scor 1-1.

INFO: Romania face parte din Grupa B, alaturi de Cehia, Olanda si Germania.

INFO: Tot joi se va disputa si partida Germania - Cehia.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Romania invinsa Olanda, #Romania Olanda Under 17, #Romania Euro Under 17 , #nationala