Danemarca se impune in Kazahstan si Romania e tot mai departe de Mondiale

Sambata, 10 Iunie 2017, ora 21:15
3685 citiri

Nationala Danemarcei a obtinut o victorie importanta in Kazahstan, in preliminariile Cupei Mondiale din 2018, iar Romania e tot mai departe de turneul final.

Danezii s-au impus cu scorul de 3-1 si au ajuns la cota 10 puncte in clasamentul Grupei E, cu patru peste Romania, care are insa un meci in minus.

Jorgensen a deschis scorul in minutul 27, cu un sut din centrul careului, dupa ce Poulsen a reusit sa scoata balonul dintre doi fundasi adversi.

In finalul primei reprize, gazdele au ramas in 10 jucatori dupa ce Islamkhan i-a aplicat un cot in figura lui Kvist.

Eriksen a dus scorul la 2-0 in debutul primei parti, din penalti, dar kazahii au reusit totusi sa puncteze pe tabela chiar in inferioritate, Kuat finalizand cu un sut din marginea careului.

Pustiul Dolberg a "inchis tabela" in minutul 81, punand latul la centrarea lui Dalsgaard.

Dupa acest rezultat, Romania are nevoie de o victorie in Polonia pentru a ramane cu sanse in lupta pentru calificare la turneul final.

Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
#Danemarca victorie Kazahstan, #Kazahstan Danemarca rezultat, #Grupa Romania preliminarii , #nationala