Un fotbalist de la nationala Croatiei a aflat la pauza meciului ca are coronavirus

Joi, 12 Noiembrie 2020, ora 10:45
2130 citiri

Internationalul croat Domagoj Vida a aflat ca este infectat cu noul coronavirus la pauza meciului amical disputat, miercuri, la Istanbul cu Turcia, informeaza lesoir.be.

Fundasul de 31 de ani a fost titular si inlocuit la pauza cu Uremovici. Partida s-a incheiat la egalitate, scor 3-3.

Toti jucatorii au fost testati inainte de a se alatura nationalelor lor, iar rezultatele au fost negative. Un nou test a fost efectuat, miercuri, in ziua meciului si rezultatul lui Vida s-a dovedit a fi pozitiv.

Vida, care evolueaza la Besiktas, va ramane in izolare la Istanbul.

Croatia va juca in Liga Europa, sambata, in Suedia, si marti, acasa, cu Portugalia. Din Grupa a III-a a Diviziei A mai face parte Franta.

Ce au de gand sa faca spaniolii la Dinamo. Ultimele decizii pe care le vor lua sefii clubului

Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...